KİŞİLİĞİNİZİ BURUN YAPINIZA GÖRE TESPİT EDİN

İşte bazı burunların yapılarına göre karakter özellikleri:

Düz burun ya da Yunan tipi burun entelektüel bir yaradılış ve sanat işaretidir. Bu tip burunlu kimseler kendi cinslerine karşı biraz soğuk davranırlar. Ekseri, etrafındakilerle samimi olamazlar. Bu kimseler etraflarından sevgi görmeseler de mutlaka ve daima hürmet görürler.
 
Kemerli burun sahibi olanlar yüksek, komuta eden mevkilere uygun, kudretli şahıslar olurlar. Böyle kimseler sorumluluktan kaçınamazlar ve planlarını gerçekleştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Çoğu zaman işi etrafındakilerin hislerini hiçe saymak suretiyle başarırlar.

Büyük ve sarkık burun, tarihten evvelki devirlerde bile alay konusu olmuştur. Onun için bu tür burun sahipleri, alaya karşı bir müdafaa silahı olarak acı ve sert bir maske takınırlar. Halbuki aslında son derece hassas ve herkesle dost olmaya hazır bir tabiat sahibidirler.
 
Kalkık burun, nasıl yapılış ve görünüş itibarıyla sarkık burundan farklıysa, kalkık burunluların tabiatı da sarkık burunlulardan çok daha farklıdır. Kalkık burunlular sabırlı ve canlı kimselerdir ve ekseriye bu sabır ve canlılıkları yüzünden çok sevilirler. Kalkık burunluların karşılarındakileri eğlendiren neşeli bir konuşma tarzları olur. Böyle kimseler dediklerini yaptırmayı severler, ama inatçı değildirler.
 
Kısa burunlular ekseriyetle şair tabiatlıdırlar. Bununla beraber hayatın pratik cephesini de tanırlar ve idare ederler. Şakadan, mizahtan anlarlar. Kuvvetli espri sahibi olmaları da muhtemeldir. Ama bu kabiliyetlerini asla karşılarındakini avlamak veya incitmek maksadıyla kullanmazlar. Herhangi bir meselenin can alacak noktasını bulmakta ve herhangi bir güçlüğü anında halletmekte birincidirler. Kısa burunlular aynı zamanda başkalarını çok düşünen kimseler oldukları için kabiliyetlerini başkalarının emrine amade kılmaktan asla çekinmezler.

                        sizlerle paylaşmak istedim sadece...

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !